KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14188301
*
nr 1418 8301
Inge Pettersson
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, Blomster. Signerad, daterad -92. Olja på duk, 21x21 cm, yttermått inklusive ram: 33x33 cm. Signerad
Inge Pettersson, svensk bildkonstnär född 1944 i Norrköping.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 september 2021
kl 18:31:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/9 17:10:37
1
250 kr
9/9 23:19:18
2
200 kr
9/9 23:19:18
1
250 kr (Budbetjänt)
13/9 14:04:31
3
300 kr
13/9 14:05:53
1
400 kr
13/9 18:22:43
4
400 kr
13/9 18:22:43
1
400 kr (Budbetjänt)
13/9 18:22:53
4
450 kr
13/9 18:23:48
4
500 kr
13/9 18:24:21
5
Vinnande bud
13/9 18:26:45
4
700 kr
13/9 18:26:45
5
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Inge Pettersson
Inge Pettersson, svensk bildkonstnär född 1944 i Norrköping.
Läs mer om Inge Pettersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomster inge pettersson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:49
*
Inge Pettersson
Inge Pettersson, svensk bildkonstnär född 1944 i Norrköping.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Inge Pettersson
nr 1418 8301
Inge Pettersson
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, Blomster. Signerad, daterad -92. Olja på duk, 21x21 cm, yttermått inklusive ram: 33x33 cm. Signerad
Inge Pettersson, svensk bildkonstnär född 1944 i Norrköping.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/9 17:10:37 | 1 | 250 kr |
9/9 23:19:18 | 2 | 200 kr |
9/9 23:19:18 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
13/9 14:04:31 | 3 | 300 kr |
13/9 14:05:53 | 1 | 400 kr |
13/9 18:22:43 | 4 | 400 kr |
13/9 18:22:43 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
13/9 18:22:53 | 4 | 450 kr |
13/9 18:23:48 | 4 | 500 kr |
13/9 18:24:21 | 5 | Vinnande bud |
13/9 18:26:45 | 4 | 700 kr |
13/9 18:26:45 | 5 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Inge Pettersson
Inge Pettersson, svensk bildkonstnär född 1944 i Norrköping.Läs mer om Inge Pettersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomster inge pettersson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:49